Prekooceanski Zondle Team Play

Zahvaljujući Dougu Lapsleyu iz Zondlea, ekipe učenika iz hrvatske OŠ Veliki Bukovec i američke Bay Trail Middle School odigrale su prvu prekooceansku timsku igru natječući se u poznavanju povijesti i matematike. Uz Zondle Team Play koristili smo i Skype za videokonferencijsko povezivanje kako bi se učenici mogli i vidjeti. Uvodnim slajdovima predstavili smo naše škole i smjestili ih na geografsku kartu, a zatim započeli s ozbiljnim pitanjima iz povijesti (U kojoj pomorskoj bitci je Oktavijan porazio mornaricu Antonija i Kleopatre?) i matematike (Koji broj je za 10% veći od 700?). Igra je bila napeta i povremeno smo se uzdali u sreću igrajući „kolo sreće“ za dodatne bodove, a ekipe Bay Trail Middle School su sakupile više bodova i odnijele pobjedu. Završetak igre začinjen je pjesmom i plesom, a pokušali smo prijatelje iz Amerike naučiti i nekoliko hrvatskih riječi (Dobar dan, Bok).

Ovo je bio naš prvi susret, a uzvratna „utakmica“ dogovorena je za tjedan dana. Zaista je bilo zanimljivo pratiti reakcije učenika te uočavati koliko sličnosti imaju iako se između njih nalaze cijeli oceani.

Želite li se i vi okušati u ovoj igri pogledajte Zondle Team Play.