Kaj je kaj – trostruk uspjeh naših učenika

Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ Ludbreg i ove je godine objavila natječaj za sudjelovanje na Recitalu dječje kajkavske poezije „Kaj je kaj“ u sklopu kulturne manifestacije „Kešnerijada – Kajkavski dani u Ludbregu 2024.“

U natječaj su uključene lokalne škole s ludbreškog područja: OŠ Ludbreg, OŠ Sveti Đurđ, OŠ Martijanec i OŠ Veliki Bukovec. Čitanje najuspješnijih radova prema odabiru stručnog žirija održano je 8. srpnja 2024. u dvorcu Batthyany. Tri su rada nagrađena, a tri pohvaljena te ih je još nekoliko odabrano za tiskanje u ovogodišnjem zborniku koji obuhvaća izabrane radove posljednjih triju natječaja.

Ponosni smo što su sve tri ovogodišnje nagrade otišle učenicima naše škole: 1. nagradu za svoju pjesmu Kaj je kaj osvojio je učenik 2. razreda Ivan Povijač (učiteljica Brankica Kovaček). 2. nagradu za svoje kajkavske stihove pod naslovom Drovski dečec osvojio je učenik 6. razreda David Mađarić (učiteljica Marta Vrban). 3. nagradu za svoju grafičku pjesmu Črešnja dobila je također učenica 6. razreda Melani Povijač (učiteljica Marta Vrban). Nagrađene radove možete pročitati na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/3XUfUAx.

Za tiskanje u zborniku odabrane su još tri pjesme učenika naše škole: Čudni moček koju je napisao učenik 3. razreda Dino Botak (učiteljica Štefanija Šarec), Domača živina koju je napisala također učenica 3. razreda Katja Blatarić (učiteljica Štefanija Šarec) te pjesma Patuljak koju je napisao učenik 6. razreda Matej Zdelar (učiteljica Marta Vrban). Čestitamo svim učenicima na njihovim uspješnim literarnim ostvarajima i želimo im da i dalje svojim kreativnim stihovima nastave njegovati naš dragi kaj!

Napisala: Marta Vrban