Besplatni liječnički pregled za deficitarna zanimanja

Poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za zapošljavanje objavio je popis deficitarnih zanimanja za koja će financirati troškove liječničkog pregleda za dobivanje liječničke svjedodžbe medicine rada. Svjedodžbu učenici dostavljaju srednjoj školi pri upisu.

Prema Preporukama za obrazovnu upisnu politiku i politiku stipendiranja za 2024. godinu, Područni ured Varaždin financirat će troškove liječničkog pregleda za sljedeća zanimanja:

1. BRAVAR/BRAVARICA – JMO
  2. KERAMIČAR-OBLAGAČ/KERAMIČARKA-OBLAGAČICA
  3. LIMAR/LIMARICA – JMO
  4. MESAR/MESARICA – JMO
  5. KROJAČ/KROJAČICA – JMO
  6. ZIDAR/ZIDARICA

Da bi učenik ostvario pravo besplatnog liječničkog pregleda za navedena zanimanja, potrebno je prethodno kontaktirati Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Varaždin Odsjek za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje, Trenkova ulica 56, I. kat, soba 14. na broj 401-513 radi dogovora oko provedbe liječničkog pregleda.

Ovdje se nalazi službeni dopis Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Za sve informacije o upisima kontaktirajte pedagoga Martina Hadelana na mail martin.hadelan@os-bukovec.hr ili na broj 042/554-004.

Martin Hadelan, mag.paed.